Monspart Sarolta emlékére


 

Nagy veszteség érte az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesületet, mivel Saci utolsó maratoni útjára indult. 1997 márciusában fő mozgató rugója és első titkára volt alakuló Egyesületünknek. Az elmúlt 24 évben sosem engedte el a kezünket, szakmailag irányt mutatott, ötleteivel és magával ragadó energiájával pedig mindig bíztatott és támogatott minket, hiszen számára is nagyon fontos volt az egészséges életmód biztosítása a munkahelyeken.

Neki köszönhetjük legsikeresebb egészségprogramjaink közül a „Közösen könnyebben” munkahelyi életmódváltó csapatversenyt, valamint a munkahelyi „Sportnagykövet” képzéseket.

Hitt abban, hogy egy munkahelyen is közösségformáló erő lehet az egészséges életmód és a sport szeretete.

Országszerte tartott motivációs és az aktív életre ösztönző előadásokat, melyek Egyesületünk rendezvényein pótolhatatlanok lesznek.

Az alábbi idézettel szerette szemléltetni, hogy az Egyesületünkben végzett önkéntes munka milyen sokat számíthat:

„… aki két kalászt, két fűszálat tud termelni oly helyen, ahol eddig csak egy nőtt, több hasznára lesz az emberiségnek, és lényegesebb szolgálatot tesz hazájának, mint a politikusok hada mind összevéve.”- Jonathan Swift: Gulliver utazásai

Egyesületünk minden tagja örökre a szívébe zárt, sosem felejtünk!